روش های تحلیل اوراق بهادار و منابع تحلیل

شرکت سبدگردانی داریوش عملیات مدیریت پرتفوی را با بررسی و مطالعه دقیق اقتصاد بین الملل ، اقتصاد کالاها ، اقتصاد کلان کشور ، تحلیل صنایع و تحلیل شرکت‌ها و با استفاده از مدل‌های تحلیلی بازارهای مالی از جمله مدل پورتر و swot و روش‌های رایج ارزش‌گذاری انجام می دهد بکارگیری نرم افزارهای مالی مناسب و ترکیب آنها با روش‌های مزبور، پایه محکم و ابزار مناسبی را برای حضور پرقدرت در بازار سرمایه فراهم خواهد کرد. مبنای تحلیل در سبدگردان داریوش روش تحلیل بنیادی بوده و تمام عملیات سبدگردانی بر اساس گزارشات تحلیل بنیادی به انجام می‌رسد.
از تحلیل تکنیکال نیز به عنوان روش ضمنی تحلیل روند قیمت‌ها و شاخص‌ها، با هدف بررسی هیجانات بازار و نقاط ورود و خروج در هر یک از سهام‌ها و صنایع استفاده خواهد شد.
شرکت سبدگردانی داریوش با بکارگیری مدل‌های مبتنی بر تنزیل جریانات نقدی(DDM)، مدل‌های مبتنی بر جریان نقدی آزاد (FCF)، توجه به ارزش جایگزینی و استفاده از روش‌های ارزش‌گذاری مقایسه‌ای از جمله P/E و P/S و بر اساس EPS کارشناسی جهت ارزش‌گذاری و تحلیل اوراق بهادار استفاده می‌کند.
منابع اطلاعات تحلیلی شرکت عمدتاً سایت کدال بعنوان سایت مرجع انتشار گزارشات مالی شرکت‌های حاضر در بازار سرمایه و پایگاه‌های اطلاعاتی سازمان بورس ، بانک مرکزی ، وزارتخانه‌ها و مرکز آمار به‌همراه سایت‌های بین المللی انتشار آمارها و اخبار اقتصادی می‌باشد.